Muziek


Inhoud:

Jazz & Pop

Jazz & Pop

De grenzen tussen jazz- en popmuziek zijn dun en dynamisch. Onderlinge kruisbestuivingen inspireren weer tot nieuwe muziekvormen. Die dynamiek komt terug in de studie Jazz & Pop.

Studenten leren veel over muziek, en over de finesses van hun instrument, maar in welk genre bepalen zij grotendeels zelf. Zo zijn er studenten die zich specialiseren in allerlei jazz- en popstijlen, zoals bebop, hardrock, dubstep, vrije improvisatie, latin of fusion. Anderen kiezen er juist voor om allround musicus te worden. Doel is om binnen deze keuzes een muzikale persoonlijkheid te ontwikkelen. Het conservatorium biedt uiteenlopende minoren aan die eigen en vernieuwende combinaties mogelijk maken.

 

Masterclass piano en drums door John Beasley & Robby Ameen. Op contrabas docent Henk de Ligt.

Jazz & Pop wordt gedoceerd op alle drie de ArtEZ-locaties, maar met steeds andere accenten. Dat geeft studenten veel keuzemogelijkheden. Samenwerken gebeurt op alle denkbare niveaus. Cross-overs ontstaan tussen Jazz & Pop, Klassieke Muziek, Muziektheater en MediaMusic. Projecten krijgen een interdisciplinair karakter als conservatoriumstudenten en studenten van theater, beeldende kunst of dans elkaar vinden. Bovendien werkt het ArtEZ Conservatorium samen met verschillende podia en festivals. Studenten kunnen concerten van topmusici bijwonen, maar spelen zelf ook, bijvoorbeeld tijdens het Grolsch International Jazzfestival in Enschede. 
 

Zangstudenten Jazz & Pop (Zwolle) zingen het lied 'Het Dorp' van Wim Sonneveld in een arrangement van docent Jan Wichert Bunschoten. Het nummer maakt deel uit van de theatertour 2012: Wim & Conny.  In deze zevende editie is gekozen voor pareltjes uit het verleden van Wim Sonneveld en Conny Stuart, de twee grootste persoonlijkheden uit de Nederlandse theatergeschiedenis.

 


 

 

Niveau
Bachelor Muziek

Graad
Bachelor of Music
CROHO 34739

Studielast
4 jaar, voltijd

Locatie
Arnhem, Enschede en Zwolle

Taal
Arnhem: Engels

Enschede en Zwolle: Nederlands.
Voor buitenlandse studenten gelden taaleisen
 
Opleidingseisen
Diploma mbo (niveau 4),
havo, vwo of gelijkwaardig. In bijzondere gevallen kan van deze eis worden afgeweken.

Hoofdvakken
ArtEZ heeft op iedere locatie een ruim aanbod hoofdvakken
 

Extra theoretische verdieping
Honours Programme: een aanvullend studieprogramma van 2 jaar voor een geselecteerd aantal studenten

 

Minoren
Binnen de studie kun je kiezen uit vakinhoudelijke en interdisciplinaire minoren.

  

Kennismakingsles

Vraag een kennismakingsles aan.


Contact
Hoofd en coördinatoren 

Jazz & Pop  

 

Bekijk de onderwijsbrochure

 

Aanmelden 

 


 



 


Navigatie:


Opleidingskeuze:

> ArtEZ home